1991 yılında kurulan Yiğitsan Grup sektöre girdiği ilk yıllarda inşaat malzemeleri pazarının sadece kireç üretimini gerçekleştiren bir kuruluştur. Etkin satış ve pazarlama sistemi kireç üretimindeki başarısı ile birlikte Newkim markamıza oluşan yüksek talep şirketin hızla büyümesini sağlamıştır.

Edindiğimiz tecrübe ile birlikte Yiğitsan Grup Newkim Markasıyla Yapı Kimyasalları, Newsan Markasıyla Boya üretimine 1998 yılında başlamış geçen kısa zaman içerisinde inşaat sektörünün aranılan markası haline gelmiştir. 2005 yılında Newran Markasıyla Su Yalıtım Membranları üretimi ile gelişen Türkiye inşaat piyasasına önemli bir yenilikle giren firmamız teknolojik zenginliğini tüm dünya ile buluşturmuştur.

            En güncel üretim teknolojilerini kullanarak tüketici taleplerini karşılayan, marka bilinçinin oluşmasının önemine inanan kuruluşumuz özellikle İstanbul’da ve Türkiye’nin önemli merkezlerinde aranılan bir marka konunuma gelmiştir. Yapı Kimyasalları, Boya ve Su Yalıtım alanında yaptığımız yenilikçi yatırımlarla birlikte 2014 yılında faaliyet alanını genişleterek bünyesinde EPS köpük üretimine başlamış ve sektöründe büyüme trendini devam ettirmiştir. Isı yalıtım sistemlerinin diğer bileşenlerini üreten kuruluşumuz sektöründeki yenilikçi ruhunu yine 2016 yılında EPS Enjeksiyon sistemleri tesislerini faaliyete geçirerek Tavan Kaplamaları, Lamba ve Stropiyer kaplamaları üretimiyle yenilikçi ve sürekli gelişen dinamizmini sürdürmeye devam etmektedir. Aynı yıl içinde asmolen üretim bandını faaliyete alan Yiğitsan Grup sürekli gelişen inşaat sektörüne yatırımlarını aralıksız devam etmiştir.

            Sürekli gelişen, sektöründeki yenilikleri takip eden, zaman zaman öncü bir konuma gelen Yiğitsan Grup 2017 yılında Oluklu Çatı kaplama Levhaları tesislerini faaliyete alarak Bitüm esaslı Oluklu Çatı kaplama sektöründe Türkiye’nin ilk oluklu çatı markasını bünyesine katmıştır.

            Farklı segmentlerdeki ürün ve hizmetlerine 2018 yılında dahil ettiği üst segment Su Yalıtım Membranlarını “Newoline Membran” markasıyla bayileri ve tüketicileriyle buluşturmuştur.

            Yiğitsan Grup; bünyesinde bulundurduğu Newkim markasıyla, başta ısı yalıtım, yapıştırıcı ve zemin grubu olmak üzere çok geniş ölçekte yapı kimyasalları, Newsan markasıyla, iç ve dış cephe inşaat boyaları ile sanayi grubu endüstriyel boyaları, Newran markasıyla su yalıtım membranlarını, Newoline markasıyla Oluklu Çatı ve Cephe Kaplama Levhalarını, Newboard markasıyla EPS Enjeksiyon sistemlerini, Newkim markasıyla Asmolen ve mantolama ürünlerini yine Üst segmente yönelik Newoline Marka Su Yalıtım Membranlarını   pazara sunmaktadır.

            İstanbul Arnavutköy’de 35.000 m2 alan üzerine kurulu 10.000 m2 kapalı alanı bulunan 5 üretim tesisimizde ve Silivri’de bulunan Oluklu Çatı Kaplama üretim tesislerimiz ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Türkiye’nin ve dünyanın büyük önem verdiği çevre koruma, yeşil bir dünya ve insan sağlığı ölçütlerini kendisine referans alan Yiğitsan Grup AR&GE teknoloji süreçlerini sürekli geliştirmektedir.

            Gerek yurt içinde, gerek yurt dışında yakaladığımız başarılar ile yetinmeyen, üretim ve tüketici ilişkilerini dinamik bir çerceveye oturdan kuruluşumuz ülkemizin geleceğine güvenle bakmak, dışa bağımlılığımızı en aza indirmek, inşaat sektöründe “Temelden Çatıya” kadar tüm yapı ürünlerinde Ülkemize ve dünyaya hizmet etmeye devam edecektir.